Hasiči Bežerovice

Aktivity v roce 2021

Co chystáme:

16.8. od 17:00 u Majáku vystoupí divadelní seskupení Budenebude kůň  složené ze studentů pražské DAMU a Háty. Soubor založili v zimě 2020 s vizí připomenout tradici kočovného divadla. Budenebude kůň si dosazuje na pozadí ikonicky známého příběhu doktora Fausta svůj vlastní příběh. Kůň a maringotka, loutky a chůdy, zpěv i tanec, úmorná vedra, letní bouřky a pokušení samotného Mefistofela. Kdo ví, co ještě se přihodí na cestách mezi Táborem a Orlíkem. Pojďte si s námi užit jedinečné divadelní představení pod širým nebem !!!

21.8. Bežerovické kulturní todleto - 2. ročník úspěšné akce s vystoupením smíšeného pěveckého sboru Local Vocal z Roztok u Prahy

25.9. oslava 110. výročí založení SDH Bežerovice a Svatováclavská pouť v Bežerovicích.

Co již proběhlo:

polovina února - uhodily mrazy a tak se bežerovický přístav proměnil v luxusní ledovou plochu s umělým osvětlením, o jakém si mohou nechat zdát i v Praze nebo New Yorku :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- 12.3. zásah hasičů - br. Daňha a br. Herold při odstraňování padlého stromu u Sádek

 

 

 

30.4. tradiční stavění májky, ale letos bez zapálení čarodejnic. Důvodem byl covidový únavový syndrom

22.5. členská schůze SDH Bežerovice k přípravě letošních akcí

Aktivity v roce 202112.6. oslava narozenin br. Egriho - vědomostní soutěž pražských herců, rozbíjení zlaté cihly a vyzývavá sestra Lucy, po kterých následovalo posezení na parlamentu.

19.6. brigáda na přípravu Bežerovických přístavních slavností

Aktivity v roce 202126.6. 8. ročník Bežerovických přístavních slavností - ZROZENÍ LEGENDY

V bežerovickém přístavu byl spuštěn na vodu nový 10m dlouhý pirátský škuner. I celé slavnosti se nesly v pirátském duchu. Po úvodních zdravicích jsme napjatě poslouchali obsažnou přednášku profesora škunerologie z Univerzity of PacOff. Následovalo defilé bežerovických lodí (včetně několika vzácných historických exemplářů), které zahajovalo vlajkové plavidlo velitele českých ozbrojených sil. Proběhl náročný výběr kmotry nové lodi. Dívky musely prokázat schopnost vypít příděl námořnického grogu, kormidlovat plachetnici na rozbouřeném moři, přednést milostnou báseň a dopravit po vodě pirátům jejich rum. Vrcholem dne byl nepochybně vlastní křest škuneru s konfetostrojem. Poté se již do soutěží zapojili i diváci - přetahovali se lanem, historickou stříkačkou hasili hořící lodě, koupali se, jezdili na člunech a ponorce, ale hlavně hodně jedli a ještě více pili. Na pomoc moravským vesnicím stiženým tornádem jsme vydražili dřevěného šneka, kterého během dne vyřezal pan Sekal. Večer nás čekala diskotéka a promítání na plachty. Fotky z akce najdete na googlu Martina Šmída a https://bezerovice.rajce.idnes.cz/