Hasiči Bežerovice

Aktivity v roce 2020

Nejnovějsí:

11.7. Bežerovické přístavní slavnosti 2020 - Dovolená u moře. Koronavirus mocně řádil i v naší malébné vísce a značně znesnadnil cestování. Když nemůžeme k moři, tak musí moře za námi. Na břehu našeho přístavu jsme proto zřídili pláž. Tu slavnostně otevřela Pamela z Pobřežní hlídky. V bohatém programu nechyběl ani kouzelník, soutěž ve stavbě hradů z písku, přehlídka nejnovějších modelů plavek z 19. století, půjčovna lodiček, šlapadel a ponorek. Koupali se děti i dospělí. K tanci i poslechu hrál dlouho do noci Inych.

Fotky z akce najdete na https://bezerovice.rajce.idnes.cz/

Co již proběhlo:

- 8.2. proběhla členská schůze SDH Bežerovice. Zejména jsme projednali chystané akce na rok 2020.

- 10.2. větrná bouře Sabine povalila strom přes příjezdovou cestu od Sudoměřic u vlakového přejezdu a mohutnou lípu u majáku. Zasahovali hasiči z Bežerovic a Sudoměřic.

 

 

 

 

 

- 22.2. brigáda na odstranění padlé lípy

 

 

 

 

 

- 7.3. - MDŽ - cesta kolem světa. Našim ženám jsme připravili exotické menu o 20 chodech. Fotografie naleznete na https://photos.app.goo.gl/BLp1zNXBzvGst3HZ8

 

 

 

- 12.3. - 17.5. platil i u nás nouzový stav vyhlášený Vládou v souvislosti s celosvětovou hysterií kolem koronaviru. Skupina opovážlivců navštívila v roušce parlament ještě 17.3. a pak utichl veškerý pohyb po vsi až do 7.5. Nikdo z vesnice nebyl nakažen a ani neznáme nikoho, kdo by nakažen byl. Byly zavřeny úřady, školy a celá řada lidí nechodila do práce. Poprvé za 2000 let se neslavily Velikonoce. Sportovní kanály dávaly pouze záznamy historických utkání. O to více vzrostla aktivita stavební a zahrádkářská.  Naštěstí vláda moudře povolila otevření velkých hobymarketů, které byly přecpané kupujícími. Lidé tak nemuseli kupovat zahrádkářské potřeby v malých obchodech, kde by se mohli nakazit od prodavače (nebo to bylo proto, že se agent Bureš kamarádí s majitelem hobymarketu). Země i naše ves se rozdělila na poslušné ustrašence a zdivočelé popírače. V médiích, nadšených z každé senzace, se neobjevovalo nic jiného, než covid 19 a počty nakažených a mrtvých v souvislosti s koronavirem (to znamená lidí, kteří umřeli a měli koronavirus, bez ohledu na skutečnou příčinu smrti). V jednom vydání novin si člověk mohl přečíst, že v Itálii armáda pomáhala pohřbívat mrtvé v souvislosti s koronavirem i že počet mrtvých na koronavirus v Itálii nedosáhl počtu mrtvých na chřipkovou epidemii v roce 2017. Každý si tak může najít informace, potvrzující jeho pravdu.

- 16.5. členská schůze SDH Bežerovice

kouzelníci- 28.8. jsme oslavili dvojité narozeniny manželů Hapatykových. Počasí se vydařilo, při bouři nám stany neuletěly, a tak jsme slavili až do ranních hodin. Oslavenci mimo jiné dostali švýcarský kapesní nůž s kompletní sadou nářadí pro malování a úklid.

- 12.9. jely skoro celé Bežerovice na výlet do pivovaru Kozel s rouškovou prohlídkou a školou čepu. Po obědě v benešovské restaruraci Na bejkárně jsem navštívili zámek Konopiště. Večer pak následovalo tradiční posezení na parlamentu. Fotky naleznete zde: https://bezerovice.rajce.idnes.cz/2020_vylet_Velke_Popovice_a_Konopiste/