Hasiči Bežerovice

Aktivity SDH Bežerovice v roce 2022

Co chystáme:

19.8. - SDH Bežerovice a sbor LOCAL VOCAL vás zvou v rámci cyklu Bežerovické kulturní TODLETO na duchovní koncert v kostele sv. Františka Xaverského v Opařanech v pátek 19.8. od 18 hodin

Vnitřní vybavení Parlamentu

oslava MDŽ - termín po dokončení přestavby Parlamentu

10.9. - společný výlet - tentokrát do J. Hradce

 

Co již proběhlo:

15.1. výroční valná hromada SDH Bežerovice

19.2. schůze k přípravě Přístavních slavností

18.3. návštěva Klubu přátel rozhleden na našem majáku.

14.4. brigáda na úklid hasičárny a kolem majáku

16. a 21.4. schůze k přípravě Přístavních slavností

30.4. stavění májky a opékání špekáčků na nové terase před parlamentem

27.5. schůze k přípravě Přístavních slavností

4.6. příprava na Přístavní slavnosti a úklid v Dražkách

12.6. schůze k rozmístění zařizovacích předmětů a výčepního pultu

17.6. sundavání májky a schůze k přípravě Přístavních slavností

25.6. Bežerovické přístavní slavnosti 2022

Jak všichni dobře víte, není na světě slavnější a velkolepější vsi, než jsou Bežerovice. Zejména v oblasti dopravy jsou naprosto nepřekonatelní. Přesto tu dlouhé roky něco zásadně chybělo: METRO.

Naše metro však musí být největší, nejmodernější, nejrychlejší a zejména nejekologičtější. U koho jiného hledat pomoc, než v Japonsku, které má nejdelší historii rychlovlaků. Na slavnostech jste mohli posoudit, jak dopadlo spojení bežerovické zemědělské tradice a řemeslné zručnosti s japonským hi-tech. Byla to ukázka budoucnosti po roce 2035. Bežerovické metro Hokaidó nemá spalovací motor, nepotřebuje elektřinu (které je stejně nedostatek), neprodukuje žádné emise. K pohonu používá výhradně bubalus arnee.

Jako již tradičně začal den pořádným deštěm. Hrdinným bežerovickým hasičům se přesto podařilo před druhou hodinou slavnostně nastoupit. Následovaly tradiční i netradiční proslovy. V přestávce vystoupil oblíbený kouzelník. Náročného výběrového řízení na provozního ředitele se zúčastnilo 6 statečných borců a borkyň. I návštěvníci si mohli vyzkoušet otevřené soutěže. Pomocí sofistikované mapy mohli projít celou trasu metra a získat tak hodnotné dary. K jídlu bylo cukroví (nejen) od bežerovických žen, tradiční palačinky a netradiční smažené pražce, hot-vagón či dýňová polévka. Samozrejmě nesmělo chybět ani prase. V provozu byl bar v Majáku i zcela nový výčep na Parlamentu. Navečer pak měly vystoupit Tři sestry, ale nakonec vystoupilo Šest sester a dvě matky. My prostě máme na víc.

Tři fotoalba z akce naleznete na https://bezerovice.rajce.idnes.cz/  a ještě jedno zde https://michjak.rajce.idnes.cz/Bezerovicke_pristavni_slavnosti_2022/

9.7. opékání špekáčků a grilování hermelínu