Semináře

Vzdělávání v PRV ukončeno

Posledním seminářem byl ukončen projek "Semináře Sudoměřické školy obnovy venkova. Seminářů proběhlo celkem 10 a zúčastnilo se jich celkem 152 frekventantů. Projekt byl podpořen z Programu obnovy venkova.

Vzdělávání v PRV ukončeno     Vzdělávání v PRV ukončeno

 

Další informace o politice rozvoje venkova můžete nalézt na stránkách evropské komise Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

Vzdělávací materiály

V přílohách jsou úplné vzdělávací materiály ke všem blokům vzdělávání v PRV

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
1.-blok-l.zip 11942.7 Kb
2.-blok-l.zip 801.2 Kb
3.-blok-l.zip 4114.4 Kb

Vzdělávací semináře v PRV

Stále probíhá í cyklus vzdělávacích seminářů v PRV. Semináře jsou určeny pro samosprávu, neziskový sektor a podnikatele na venkově. Jsou zcela zdarma. Poslední seminář se uskuteční 19. února 2009 od 9 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v sudoměřicích u Bechyně.Detajlní informace a vzdělávací materiály  najdete v přílohách tohoto článku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
odborne-seminare.pdf 34.3 Kb
pozvanka-1-blok.pdf 35.2 Kb
pozvanka-2-blok.pdf 45.5 Kb
pozvanka-3-blok.pdf 36.4 Kb

Sudoměřická škola obnovy venkova

( 381211132, e-mail: obec@sudomerice.cz

 

 

Začátek činnosti Sudoměřické školy obnovy venkova je datován rokem 2000. Od té doby se uskutečnila řada celostátních seminářů zaměřených na rozvoj venkova, řada seminářů s regionální působností se zaměřením zejména na odborný růst zastupitelů malých obcí.

Sudoměřická škola obnovy venkova nemá samostatný právní statut.

Kromě vzdělávacích akcí pro samosprávy se škola podílí na organizaci kurzů lidových řemesel, spolupracuje s občanským sdružením Tatrmani na pořádání keramicko dřevěného semináře, balontatrmaniád apod. Součástí činnosti školy je i organizace výstav. Z nejdůležitějších vyjmenujme alespoň grafiky Maxe Švabinského, grafiky Jiřího Suchého, obrazy Františka Peterky atd..

Významná je i činnost publikační. Zejména sborníky z jednotlivých ročníků Jihočeské vesnice roku. V současné době je v tisku již 9. v řadě a od roku 2000 je spoluvydavatelem Sudoměřická škola obnovy venkova. Obec Sudoměřice u Bechyně přispívá i Edici současné české poezie, kterou vydává Knihovna Jana Drdy v Příbrami. S naší podporou bylo v této edici vydáno již  20 svazků.

V poslední době máme snahu více se zaměřovat na nejbližší region a vlastní obyvatelstvo. Snažíme se posílit sebevědomí nás venkovanů, a ukázat, že na vesnici lze žít plnohodnotný a kulturně bohatý život.

Jednou z posledních mimořádných akcí, která se k obci Sudoměřice u Bechyně váže je “Výprava za českými čerty” Tato výprava byla iniciována novinářem Jaromírem Štětinou. Jeho tým objel s formanským vozem a párem koní trasu dlouhou 1000 km kolem Čech. Výprava startovala 1. června 2004 na sudoměřické návsi a po třech měsících se k nám opět vrátila. Při cestě natáčeli televizní seriál, který bude vysílán českou televizí v roce 2005. Kromě krásných čertovských historek a pověstí seriál ukáže krásu a romantiku českého venkova.