Hasiči Bežerovice

Aktivity SDH Bežerovice v roce 2023

Co chystáme:

16.9. Společný výlet do Telče

22.9. Škola grilování v Praze

30.9. Svatováclavská pouť a následné sousedské posezení s pivem Bežerovický kanec a heligonkou v sobotu 30.9. od 14 hodin

Aktivity SDH Bežerovice v roce 2023

Co již proběhlo:

7.1. Všichni jsme odcestovali do Vietnamu během povídání Veroniky Pavlíčkové v rámci cyklu Z Bežerovic až na kraj světa.

 

 

28.1. Výroční valná hromada SDH Bežerovice. Po přečtení zpráv z minulého roku jsme plánovali aktivity v roce letošním. Zasloužilí členové dostali vyznamenání. Jako občerstvení jsme měli kančí guláš s knedlíkem a zákusky.

18.2. proběhlo třetí povídání z cyklu Z Bežerovic až na kraj světa - Cuba - libre! Putování po ostrově Kuba s Kryštofem Kolumbem. Manželé Ledvinovi vyprávěli o svém putování napříč ostrovem a nezapomněli ani na své zatčení v zakázané oblasti. Ta je tak tajná, že se ani nedozvíte, že tam nesmíte.

 

11.3. proběhla oslava MDŽ pro ženy a dívky z Bežerovic. Přišlo 22 účastnic. Hasiči připravili vybrané menu o čtyřech chodech a k tomu vhodné nápoje. Hlavní zásluhu měl br. Egri, Benedikt, Daňha a Jiří Herold ml.

25.3. Čtvrtá cestovatelská přednáška. Tentokrát jsme necestovali v prostoru, ale v čase. Do historie bežerovického předměstí nás zavedl Josef Štefl. Tolik účastníků jsme asi ještě neměli.

1.4. brigády na prořezání stromů v aleji k vlakové zastávce se zúčastnil br. Daňha, Šmíd a se. Kubešová

6.-11.4. jsme sbírali železný šrot do obecního kontejneru

28.4. byla na Bežerovickém parlamentu další přednáška - tentokrát na téma maso v lidské výživě. Parlament praskal ve švech

30.4. Stavění májky a pálení čarodějnic

5.5. Vaření Bežerovického piva a ochutnávání vzorků masa

20.5. Brigáda na úklid majáku a čištění rybníku

3.6. Oslava 130 narozenin Ledvinů

17.6. Bežerovické přístavní slavnosti

8.8. Vítání Elinky

25.8. Bežerovické kulturní TODLETO

2.9. Účast na veřejném hasičském cvičení v Sudoměřicích