Bežerovické přístavní slavnosti 2018

Bežerovické přístavní slavnosti 2018

Video z akce: https://www.youtube.com/watch?v=Q2jIJ4nNxKs

Videopozvánka zde: https://www.youtube.com/watch?v=iqZprYbU9tw
 

Zničení talíře UFO v Bežerovicích – OPRAVDU JEN NÁHODA?

 
Astronomický ústav AV ČR oznámil, že ve čtvrtek 18. 1. 2018 „vstoupil do zemské atmosféry meteoroid o hmotnosti přibližně 3 kilogramy. Těleso se na začátku pohybovalo rychlostí přesně 20 km/s. Během letu se prakticky celá jeho hmota spotřebovala, nicméně pravděpodobně 1-2 menší meteority o hmotnosti kolem 100g a několik výrazně menších, mohly dopadnout na zemský povrch. Z dostupných dat pádová oblast pro největší 100 g meteority vychází přibližně 2–3 km východně od centra Bechyně, tedy v oblasti mezi Bechyní a Sudoměřicemi u Bechyně.“ (http://www.asu.cas.cz/articles/1325/19/jasny-bolid-nad-jihozapadnimi-cechami-podrobne-zachyceny-kamerami-ceske-casti-evropske-bolidove-site-18-ledna-2018)

Dne 18. ledna 2018, po dopadu neznámého tělesa, nebo těles, bylo zničeno UFO na návsi v Bežerovicích. UFO zde ztroskotalo 24. 6. 2017. Ve spolupráci s extragalaktickou entitou známou jako Emzáci probíhaly intenzivní práce na jeho opravě a znovuzprovoznění. Díky technologické vyspělosti bežerovických přístavů a loděnic bylo UFO těsně před letovými zkouškami a čekalo se pouze na vhodné letové počasí. Dopad neznámého tělesa/těles však UFO doslova rozpůlil. Tým bežerovických vědců a techniků okamžitě začal pracovat na objasnění záhady zničení létajícího talíře.

A my se musíme ptát, byla to opravdu jen souhra náhod? Kdo si to z nás střílí? Jak tyto dvě události souvisí? Na tyto a další otázky se pokusila odpovědět rekonstrukce celé události, která se uskutečnila v sobotu 23. června v Bežerovicích. Odhalila, co stálo za dopadem údajného meteoritu, co nám skrývá naše vláda i NATO. Již tradičně byl i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Obrázek 1: Celooblohový snímek bolidu z 18. ledna 2018 pořízeného automatickou digitální kamerou umístěnou v Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově. Foto: Astronomický ústav AV ČR

A jak pátrání po meteoritu probíhalo?

Hned v úvodu provedl výzkumný tým BASA (Bežerovická aeronautická společnost amatérů) rekonstrukci událostí z 18.1.2018. Oblohou se mihlo letící těleso a byla zničena maketa UFa. Ukázalo se však, že vesmírná tělesa byla dvě a jejich trajektorie neodpovídá volnému pádu. Druhé těleso prokazatelně dopadlo do vod Bežerovického mezinárodního přístavu.

Asi 150 diváků se tak přesunulo k přístavu, kde se stali svědky vynoření nejnovějšího výtvoru bežerovických loděnic - vědecko-útočné vynorky V236 (ponorku zvládne každý ňouma s vrtákem, naše plavidlo ale zvládne i vynoření). Hrdinný kapitán pak podrobně popsal svůj objev na dně přístavu a vyslal do akce připravené pyrotechniky. Ti na označeném místě vylovili údajný meteorit ve tvaru letecké pumy. Tu také bezpečně zlikvidovali.

 

Tým bežerovických hasičů se ale nedal vesmírnou hrozbou zastrašit a našim nepřátelům (a i přátelům) jsem hned ukázali zbraňové systémy naší vědecké vynorky. Byly odpáleny rakety typu voda - vzduch a torpéda potopila repliku křižníku Aurora.

 

 

 

Po této ukázce naší připravenosti se mohli návštěvníci v klidu věnovat bohatému občerstvení i hrám, které jim Bežerovické přístavní slavnosti nabídly. Opět nás navštívil kouzelník.

Pro děti byla připravena řada her, včetně střelnice na UFOna.

Děti i dospělí skákali v pytli,

přetahovali se lanem, chodili po provaze a na chůdách,