Aktivity 2017

Aktivity v roce 2017

Co již proběhlo:

- Dne 14. ledna jsme provedli pokácení jedné lípy na návsi, která byla skloněna ke kapličce. Kácení prováděl pan Majer a podíleli se br. Kopáček, Egri, Špaček, Herold J.st., Herold O., Benedikt, Pavlíček J. ml. a starší.

- Dne 30.1. se uskutečnila brigáda na odstranění vánoční výzdoby a dále na odstranění nežádoucích větví z lip na návsi; zúčastnil se br. Daňha, Egri, Herold J. st., Herold J. ml., Herold O., Pavlíček J. ml., Riedl, Špaček.

- Dne 11. března proběhla již tradiční oslavu MDŽ, na kterou byly pozvány všechny ženy žijící v Bežerovicích. Oslava proběhla tentokrát v hasičské klubovně. Vybrané speciality sami připravili a s láskou servírovali bežerovičtí muži.

 

- Dne 25. března byla brigáda na vyčistění pozemku od nežádoucí vegetace při odbočce do Bežerovic

 

- Dne 15. dubna se na parlamentu uskutečnilo Velikonoční posezení s ochutnávkou velikonočních dobrot. Každý přinesl to nejlepší a tak jsme to ani nedokázali sníst.

 

- 30. dubna proběhlo od 16:00 na návsi tradiční Stavění májky a v podvečer Pálení čarodejnic u sádek. Na naši pečlivě připravenou hranici jedna čarodejnice přilétla, ale vzplála až po vydatné pomoci. Večer jsme poseděli na parlamentu.

Bežerovice 2017 – Vesmírná odysea

Bežerovická obser-vatoř zachytila 1. apríla záhadnou zprávu z vesmíru. Speciálnímu týmu kryptologů, dekryptologů a kryptofilů se podařilo zprávu dešifrovat. Extragalaktická entita v ní oznamovala, že  jejich létající talíř přistane v Bežerovicích na návsi.

Možná si vzpomenete, že před dvěmi roky z Bežerovic odstartoval první český pilotovaný let na měsíc. Naše agronautka se nám za měsíc nevrátila, ale stále se toulá po hvězdách. Zde se jí podařilo kontaktovat inteligentní život a pozvat ho k nám do Bežerovic.

Ostatní obce se často druží se zahraničními městy, třeba až ve Francii. My jsme dokázali navázat družbu s meziplanetárním oblakem G 34.3, který se nachází v souhvězdí Orla a má průměr tisíckrát větší, než je průměr naší Sluneční soustavy. To nejlepší ale je, že tato mlhovina je plná organických molekul, zejména etylalkoholu, tedy stejného druhu alkoholu, jaký je v pivu. V tomto oblaku je tolik alkoholu, že by každý obyvatel naší planety mohl po následující miliardu let vypít každý den 300 000 piv.

24. 6. ráno došlo k mimořádné události. Přesně v místě plánovaného přistání ztroskotal létající talíř. Bohužel jsme ještě nestihli místo přistání zcela vyklidit. Chybné načasování měl pravděpodobně na svědomí interstelární temporární posun. Na místě nehody zasahovaly dva hasičské sbory, pyrotechnici i záchranářský vrtulník. Týmu našich specialistů se pak podařilo navázat kontakt s osádkou tohoto

létajícího tělesa. Celá ves i zvědavci ze širokého okolí tuto událost náležitě oslavili pojídáním panáků, pitím mimozemského paliva a řadou her. Večer jsme rozzářili oblohu ohňostrojem a dlouho do noci tančili s ufonem.

Fotky z celé akce najdete na http://bezerovice.rajce.idnes.cz/

 

 

- Dne 9. září uspořádal SDH Bežerovice zájezd na Českokrumlovsko. Plný autobus nás ráno vyzvedl na návsi a vyrazili jsme do Krumlova. Navštívili jsme zámek, zrcadlový labyrint, grafitový důl, muzeum vltavínů a společně se naobědvali. Do Bežerovic jsme se vrátili až večer.

 

 

 

 

- 30.září se konala Svatováclavská mše u příležitosti pouti v Bežerovicích. Současně jsme slavili 110 let od postavení kapličky. Po mši jsme uspořádali tradiční posezení s občerstvením.

 

 

 

 

- V sobotu 28.10. jsme uspořádali výlov Bežerovického mezinárodního přístavu.Plán výlovu byl splněn na 150% a to i množství ulovených ryb i zkonzumovaného alkoholu.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

- 17. prosince od 17.00 hod. pořádalo SDH Bežerovice tradiční Vánoční zpívání u kapličky na návsi. Občané Sudoměřic u Bechyně, ale i další zájemci přišli nasát vánoční atmosféru do Bežerovic, zazpívat si vánoční melodie, ochutnat donesené cukroví a náš vánoční punč. Pak následovalo posezení na parlamentu.