Aktivity 2016

SDH Bežerovice - činnost v roce 2016

- Dne 30.1. se uskutečnila brigáda na odstranění vánoční výzdoby a dále na odstranění nežádoucích větví z lip na návsi; zúčastnil se br. Daňha, Egri, Herold J. st., Herold J. ml., Herold O., Pavlíček J. ml., Riedl, Špaček.

 

 

 

 

- 6. února jsme měli valnou hromadu SDH, na které jsme si připomněli všechno, co jsme udělali v uplynulém roce. Schůze se zúčastnilo 18 členů z 22 a dále se zúčastnili hosté – hasiči z Bechyně, Sudoměřic a Bech. Smolče. Na závěr bylo podáváno bohaté občerstvení, které připravily některé naše ženy.

 

 

- Dne 13. února pokračovala brigáda na odstranění nežádoucích větví z lip na návsi, které se zúčastnili br. Daňha, Egri, Herold J. st., Herold J. ml., Herold O., Benedikt, Kopáček, Riedl, Špaček a postupně i br. Kubeš a Hruška Jar.

- 5. března jsme uspořádali již tradiční oslavu MDŽ, tentokrát v restauraci Kameňák v Bežerovicích. Oslavy se zúčastnilo celkem 16 žen, dále příslušníci SDH a děti. Byla zde příjemná atmosféra, každý si mohl zahrát bowling nebo kulečník. Velitel sboru poděkoval všem ženám a popřál jim hodně zdraví a štěstí. Každé z nich pak předal květinu. Na oslavu bylo připraveno i bohaté občerstvení.

- 19. března jsme uskutečnili členskou schůzi, kde byla projednávána především další činnost a oslavili jsme narozeniny zdravotníka sboru a svátek Josefů.

-  4. dubna jsme byli na brigádě na sbírání kamene na polích ROSA s.r.o.  Zúčastnili se od 13ti hod. br. Kopáček, Herold J. st., Špaček, Hruška Jos. a v rámci pracovní doby bratři Heroldovi. Od 16. hod. se dále zúčastnili br. Benedikt, Daňha, Pavlíček, Rosecký a Vad.

- 16. dubna se konala další pracovní schůzka členů sboru k bližšímu upřesnění činnosti a úkolů na zábavné odpoledne dne 25.6. Bližší je uvedeno v zápisu.

- 30. dubna jsme pozvali občany obce na tradiční stavění májky a na pálení čarodějnic. Ustrojili jsme k tomu i svoji Moranu, kterou jsme úspěšně dopravili na hranici a zde upálili. Předtím jsme také viděli jak vypadá odpálení airbegů, pilinový ohňostroj a hranice byla zapálena ne zápalkou, ale elektronicky. Na závěr bylo možné občerstvit se buřtíky a tekutinami.

- 14. května se někteří příslušníci našeho sboru zúčastnili svěcení zvonu a jeho umístění na zvonici kapličky v Bechyňské Smolči.

 

 

 

- 25. června se uskutečnil třetí ročník Bežerovických přístavních slavností - Olympiáda Bežerovice 2016

Akce se jako vždy nanejvýš vydařila. Přesně 5 minut před slavnostním zahájením se otevřela nebeská stavidla a za uragánu bušily kroupy do olympijské vesnice. Přesto většina lidí vytrvala a již kolem 15 hodiny začaly okružní jízdy olympijskou limuzínou s policejním doprovodem a některé neoficiální disciplíny, jako řezání břichatkou, hod diskem, hod flintou do žita, jízdy na lodích a velká hra pro děti. Samotnou olympiádu slavnostně zahájil její prezident až po 17 hodině. Proti sobě stanuly 4 týmy, které se utkaly ve štafletovém běhu, hodu diskem, kanoistice a boji s Máňou. Celkovým vítězem se pochopitelně stal tým Bežerovice. Druhé a třetí místo si odnesly týmy ze Sudoměřic a těsně pod stupni vítězů zůstal tým Ousako. Následovalo lawn mower rallye (závod zahradních traktůrků), jízdy na vodním skůtru po bežerovickém mezinárodním přístavu, prohlídka olympijské ZOO a samozřejmě nechybělo ani pivo a prase. Olympiáda byla ukončena až těsně přes soumrakem. Podruhé začalo pršet, když měla začít hrát kapela Kombo na útěku. Z toho se již organizátoři poučili a slavnostní ohňostroj se rozzářil o půl hodiny dříve, než bylo v plánu. Díky tomuto opatření začalo potřetí pršet až čtvrt hodiny po skončení ohňostroje. I přes nepřízeň počasí kapela vytrvala a hrála tančícím divákům dlouho do noci. Fotky z celé akce najdete na http://bezerovice.rajce.idnes.cz/

- 3. září uspořádal hasičský sbor zájezd do Třeboně. Absolvovali jsme plavbu kolem Světa, navštívili jsme místní pivovar, včetně jeho restaurace a také jsme se podívali do Schwarzenberské hrobky.

- 24. září jsme měli tradiční bežerovickou pouť, na které jsme si konečně zapálili olympijský oheň a dlouho do noci jsme tančili.

 

 

 

 

 

 

 

- 26.11. proběhl výlov bežerovického mezinárodního přástavu. Dopoledne jsme ještě hrabali listí okolo kapličky a část návsi, ozdobili a rozsvítili vánoční strom, pergolu a klubovnu a připravili se na výlov. Byly, opět jako loni, přivezeny ryby (pstruzi a kapři) a ty jsme pak postupně grilovali, pekli i smažili, abychom je společně s ostatními pozvanými i nepozvanými občany snědli. Akce se zúčastnili jak někteří občané obce, tak i jejich příbuzní či známí.

- 2.12. se konala členská schůze sboru k projednání vnitřních záležitostí sboru. Následovalo promítnutí videa „Bežerovická olympiáda“.

- 10.12. se uskutečnila Valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Bežerovice, kde byla vyhodnocena činnost SDH za uplynulý rok a to za přítomnosti hostů - hasičů z Bechyně a Sudoměřic.

 

- 18. prosince proběhlo v krásné vánoční atmosféře tradiční Vánoční zpívání u kapličky s následným posezením a občerstvením v hasičské klubovně. SDH děkuje účinkujícím i všem občanům, kteří se na akci aktivně podíleli.

 

 

- 31. prosince jsme uspořádali pro zájemce Silvestrovské posezení s ohňostrojem.